Jdi na obsah Jdi na menu
 


Galerie HH

V červnu 2017 založil a otevřel Martin Učík Galerii HAPPY HAND. Galerie se zaměřuje na výstavy a prodej děl profesionálních výtvarníků, zpřízněných s BDS ® - original a neprofesionálních tvůrců, z okruhu činnosti BDS ®, kteří se obecně označují jako tvůrci "de l´art brut".

Stejnou důležitost má Galertie HH jako dílna loutkářských /maňáskových/ projektů - tvorba loutek a divadelní realizace, otevřených široké veřejnosti. Okruh cílové skupiny se rozšiřuje z psychiatrických pacientů, terapeutů i na profesionální tvůrce a širokou veřejnost, včetně handycapovaných a dětí.

V neposlední řadě bude Galerie HH zajišťovat kulturní servis BDS ® a promo divadelního a filmového festivalu OURFEST 2017 - Parukářka.  

Jen shodou okolností k založení galerie došlo přesně 20 let po kolaudaci Studia Citadela - kafégalerie, kanceláře, výtvarného ateliéru, sociálního zařízení, tedy všeho, co vyžadovalo kolaudační zařízení, se všemi svými razítky, vyjádřeními a povoleními - bylo jich celkem asi dvacet. Dalších deset let, při totálním nedostatku peněz, Učík postupně zprovoznil i zkušebnu a divelní scénu v suterénu. Těsně před kolaudací byl Učík zbaven funkce předsedy sdružení, uměleckého šéfa a raději sám z Citadely a sdružení odešel. Ale tady začala nová kapitola. Citadelu vybudoval vlastníma rukama, dal jí jméno a skončil na ulici. A možná proto je tu Galerie Happy Hand.  

Na společných projektech budou zde spolupracovat BDS ® - original a STUDIO ŽIŽKOV. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář